flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

У Хмельницькому проходить судовий форум – «Рада суддів України: потенціал та реалії»

06 листопада 2017, 16:08

Більше сотні правників з усієї України 6 листопада зібралися у Хмельницькому університеті управління та права, де проходить судовий форум «Рада суддів України: потенціал та реалії». Під час заходу, організованому Асоціацією розвитку суддівського самоврядування України,  Асоціацією правників України за підтримки міжнародних проектів, учасники обговорюватимуть проблематику судової реформи, перспективи та реалії конституційних гарантій незалежності суду, механізм правомірного впливу на ефективність судової діяльності.

 

«Сподіваюся, що цей захід піде на користь суспільству, у першу чергу. Тому, що самоврядування суддів існує задля того, щоб зміцнити правосуддя, задля того, щоб показати, що судді – це еліта юридичної спільноти країни, що вони здатні здійснювати правосуддя, здатні забезпечувати права людини і гідні довіри суспільства», – наголосила на прес-брифінгу із місцевими і загальноукраїнськими ЗМІ, що відбувся перед офіційним відкриттям форуму, голова Ради суддів України Валентина Сімоненко.

 

Судова хоч і кількісно найменша, але найбільш відповідальна гілка влади, вважає ще один спікер брифінгу – президент Асоціації розвитку суддівського самоврядування України, суддя Львівського окружного адміністративного суду Володимир Кравчук: «Жоден держслужбовець не проходить 7 кіл усіляких перевірок, як судді. І у результаті усі хотіли би мати якісне правосуддя, дієвий суд і діючу Конституцію. Врешті решт усе це підпадає під спільний знаменник, над яким ми працюємо і чого хочемо – правова держава».

 

Секретар кваліфікаційної палати Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Станіслав Щотка під час спілкування з журналістами зауважив, що такі форуми потрібні для того, аби суспільство глибше розуміло, що таке судова реформа, у чому полягають зміни в судовій системі й кадровому наповненні судів. Якісним добором  кандидатів на посади суддів усіх рівнів і покликана займатися ВККС. «Комісія розробила ряд серйозних процедур, які б дали можливість відібрати кращих за професією і дати суспільству меседж повірити тим кандидатам. Вони базуються на нових засадах, у основі яких – компетентність суддів, професійна етичність, доброчесність», – акцентував Станіслав Щотка.

 

Голова Апеляційного суду Хмельницької області Анатолій Марцинкевич, вітаючи гостей, підкреслив, що приймати заходи такого масштабу – почесно й пізнавально, адже на форумі підніматимуться важливі для вдосконалення судової системи України питання. Обговорюючи одне з них, які встигли підняти журналісти – оптимізація судової системи, зокрема, укрупнення судів, очільник апеляційного суду наголосив: «Оптимізація торкнеться, у тому числі, суддів. Згідно із законодавством, після створення окружних місцевих судів, вони повинні будуть перевестися в інший суд. Переведення проходитиме поза конкурсом. Але у цьому моменті найголовніше – не втратити наших суддів, які професійно працюють. Ми вже переживали кадровий голод, тому зараз важливо, щоб за затримками з переведенням, ми не втратили професіоналів, які лишилися».

Після прес-брифінгу президент Асоціації розвитку суддівського самоврядування України Володимир Кравчук відкрив Хмельницький судовий форум і, зокрема, відзначив активність нашого регіону в житті судової галузі країни. Натомість голова Апеляційного суду Хмельницької області Анатолій Марцинкевич закликав суддівську спільноту до об'єднання та спільного вирішення проблем, які існують у судовій системі.

 

Учасників форуму також привітали Голова Ради суддів Украіни Валентина Сімоненко, керівник Відділення Асоціації правників України у Хмельницькій області Володимир Нагнибіда та декан юридичного факультету ХУУПу Сергій Крушинський.

 

Форум поділений на дві сесії, кожна з яких має свою тематику і доповідачів. Перша сесія, що вже завершилася, була  присвячена обговоренню досягнень і викликів у діяльності комітетів Ради суддів Украіни: стратегічного розвитку, з питань комунікацій, забезпечення гарантій незалежності суддів, правового захисту суддів, соціального захисту суддів та їх сімей.

 

Суддя Харківського окружного адміністративного суду Людмила Волкова розповіла про нормативні документи і пропозиції до законодавства, розроблені комітетом стратегічного розвитку. Вона закликала служителів Феміди бути більш активними на зборах суддів суду, розробляти власні законодавчі ініціативи. Приклад результативності такої активності навела Діана Гнап, суддя Хмельницького окружного адміністративного суд, наголосивши, що саме завдяки зверненням зборів суддів до різних інституцій стало можливим призначення на посади «суддів - п'ятирічок».

 

Змінити образ судді, зробити його більш людяним - таке завдання комітету з питань комунікацій озвучив Олександр Сасевич, суддя Львівського окружного адміністративного суду. Він акцентував увагу на таких інструментах комунікації, як інформативно насичені сторінки суду на Фейсбуці і на офіційному сайті.

 

Ганна Бондаренко, суддя Господарського суду міста Києва підкреслила, що, комунікуючи, ми повинні завжди думати про те, як отримати зворотній зв'язок від громадян, як зробити так, щоб вони відчули себе частиною процесу. Вона висловила ідеї про те, як побудувати довіру між судом і суспільством: показати, що ми готові до рішучих дій, визнавати свої помилки, вчитися, змінюватися, одночасно активно співпрацюючи з медіа-середовищем.

 

О 15.00 розпочалась друга сесія Форуму «Суддівське самоврядування: взаємодія Ради суддів України з інституціями суддівського врядування – ВРП і ВККС».