flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

15 грудня 2017 року припинили функціонування старий Верховний Суд, Вищий адміністративний суд, Вищий господарський суд і Вищий спеціалізований суд із розгляду цивільних і кримінальних справ

18 грудня 2017, 13:32

15 грудня 2017 року, почав діяти новий Верховний Суд України. Цей день обрали, тому що цього дня виповнилось 100 років з дня заснування Верховного Суду Української Народної Республіки.

Таке рішення на пленумі підтримали 83 судді, 27 виступили проти. 

15 грудня 2017 року припинили функціонування старий Верховний Суд, Вищий адміністративний суд, Вищий господарський суд і Вищий спеціалізований суд із розгляду цивільних і кримінальних справ.

Згідно закону «Про судоустрій і статус суддів» зі змінами, які почали діяти 15 грудня поточного року, Верховний Суд - єдина касаційна інстанція України. 

Верховний Суд - найвищий суд у системі судоустрою України. Це касаційна інстанція, у певних випадках - суд першої або апеляційційної інстанції. Він аналізує судову статистику, узагальнює судову практику; звертається до Конституційного суду щодо конституційності правових актів та стосовно офіційного тлумачення Конституції України. Окрім того, Верховний Суд надає висновок щодо наявності чи відсутності держзради чи іншого злочину у діяннях президента України, може внести за зверненням Верховної Ради подання про неспроможність виконання президентом своїх повноважень за станом здоров’я.

У складі Верховного Суду діє Велика палата, Касаційний адміністративний суд, Касаційний господарський суд, Касаційний кримінальний суд, Касаційний цивільний суд. У кожному касаційному суді утворюються судові палати з розгляду окремих категорій справ з урахуванням спеціалізації суддів. 

У Касаційному адміністративному суді обов’язково створюються окремі палати для розгляду справ щодо податків, зборів та інших обов’язкових платежів; захисту соціальних прав; виборчого процесу та референдуму, а також захисту політичних прав громадян.

У Касаційному господарському суді обов’язково створюються окремі палати для розгляду справ про банкрутство; захисту прав інтелектуальної власності, а також пов’язаних з антимонопольним та конкурентним законодавством; корпоративних спорів, корпоративних прав та цінних паперів.

Зазначимо, також з 15 грудня поточного року почали діяти нові редакції Господарського процесуального кодексу, Цивільного процесуального кодексу й Кодексу адміністративного судочинства.

Головою Верховного Суду України -  30 листопада Пленумом нового Верховного Суду України обрано Валентину Данішевську.